Oděvy běžného dne I.

22. března 2015 v 10:42 | Vaše Anny |  Šatník

Domnívám se, že by bylo zbytečné popisovat tu, co se nosilo v jednotlivých dekádách minulého století, jak to některé blogy s podobným zaměřením dělají. Jednak si ani netroufnu, nejsem odborník na slovo vzatý a jednak si to každý může zjistit z jiných zdrojů - teď nemyslím samozřejmě google, ale něco serioznějšího, jako například publikaci Móda v ulicích protektorátu. Proto jsem se rozhodla přidávat postupně svoje outfity, kterými se lze inspirovat, popřípadě jen zmapovat v čem mě na ulici můžete potkat. V minulém příspěvku jste třeba mohli vidět mé večerní dobovky, a tak jsem se rozhodla pokračovat naopak s oblečením pro běžný den. K jednotlivým kouskům přidávám i krátký popis, aby bylo ve všem jasno :)
1) 40. léta v západním světě (patří k úvodní fotce)
V tomto oblečení jsem se snažila napodobit styl 40. let spíše v USA, což indikuje především kratší sukně s vyššími podpatky, lakované boty a natočená ofina. Domnívám se, že kdybych takto přijela do Čech v období protektorátním (podle kterého se většinou oblékám), působila bych jako nějaká americká modelka - nikoliv kvůli mému fyzickému vzhledu, mluvím stále pouze o outfitu :D Někdo by v tom možná našel i náznak rockabilly/pin-up...
baret = trhy v Českých Budějovicích
sako manšestrové = sekáč v Perninku
šaty = sekáč (zn. Amisu)
spodnička / sukně = Orsay
kabelka = 70's does 40's po babičce
punčochy = nenechte se zmýlit, šev je pouze namalovaný na noze :D
lodičky = F&F Tesco
2) výletnice z Protektorátu
Tady jsem se naopak snažila co nejpřesněji vystihnout tuzemský styl odívání, což dokazují především přírodní barvy a nic, co by bylo na provní pohled velmi nápadné či snad šokující. Zkrátka takový ten klasický "nevýrazný" oděv všedního dne. (Klobouček bych dnes rozhodně vyměnila za baret).
klobouček = H&M
sako = totéž jako na předchozí fotce
proutěná kabelka = 80's does 40's po mámě
sukně = burza (zn. Orsay)
lodičky = Deichmann
3) Dobová hipsterka
Toto oblečení se možná zdá být použité výhradně na focení, nicméně tomu tak skutečně není. Šaty jsou velmi pohodlné a hodí se na takové ty procházky do přírody nebo snad k vodě. Těžko najdete víc dobovou pokrývku hlavy na léto, než je slamák. Do města bych si ovšem takovýto outfit nevzala.
slamák = F&F Tesco
šaty = sekáč (zn. Mango)
kombiné = 70's po babičce
kabelka = tatáž jako na předchozí fotce
boty = Vietnamci


To jsou zatím skoro všechny fotky, které jsem v počítači našla a které byly alespoň trochu přijatelné, aby mohly posloužit k daným účelům. Doufám, že se outfity budou líbit. Jako předsevzetí jsem si dala fotit se častěji, takže časem určitě přibudou další. Musím ještě dodat, že pouze první fotka je aktuální (asi z minulého týdne), ty další dvě jsou foceny již v loňském roce, takže bych na oblečení nyní určitě něco změnila, ale i tak jsem se rozhodla podělit se o ně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Odula Odula | Web | 8. dubna 2015 v 13:00 | Reagovat

Woow, úžasné!! To je můj sen. Miluji čtyřicátá, ale nemůžu sehnat dobré oblečení. Momentálně se snažím sehnat takový ten klobouček, co se posazuje na temeno a hlava klobouku je hodně nízká. Ale nedaří se. Musím dát na tvůj blog odkaz na ten svůj:-)

2 Anny Lunden Anny Lunden | Web | 8. dubna 2015 v 17:49 | Reagovat

[1]: Jé, děkuji. Popravdě, doufám, že teď už jsem dobovější než na těch fotkách :D Jinak děkuji za přízeň a přeji mnoho úspěchů v hledání :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.