Osvobozeno!

6. května 2015 v 17:00 | Vaše Anny |  Ze života
A je po všem. Dneškem nám oficiálně končí celé výroční slavnosti svobody. Vojáci jsou dávno pryč, dobová atmosféra taktéž v nenávratnu a my stáledoboví se stáváme opět jen těmi divnými. Byly to nervy, bylo to náročné, ale stálo to za to.
Celé to začalo samozřejmě pátkem, kdy proběhla první přehlídka dobové módy, která se zdála být u publika více než úspěšná. Nutno podotknout, že kolegyně i kolegové reenactoři si s choreografií i modely vyhráli velmi důkladně, takže šlo o velmi působivé představení i pro nás zasvěcené. Krátce po "otvírací" přehlídce se konal taktéž první dobový workshop, kdy naše šikovné kamarádky vytvořily na hlavách několika figurantek a jedné "dobrovolnice" (musím na ně prozradit, že paní z publika byla domluvená, zřejmě aby nedošlo k nějakým komplikacím :D) naprosto autentické dobové účesy. Odvážné dámy mohly vyzkoušet i zcela autentickou náhražku laku na vlasy, tedy cukrovou vodu, kterou dodnes nepohrdne kdejaký pankáč při tupírování číra. Také tato událost se těšila všeobecnému nadšení a tak jsme si s klidným srdcem mohly dopřát odpolední pauzu, tedy kromě naší kamarádky vojandy, která musela nadále setrvat ve svém táboře. Na večer bylo totiž třeba řádně se připravit, jelikož jsme měly v plánu zúčastnit se swingového večírku, čehož jsme také dostály. Večírek se nám zamlouval již z toho prostého důvodu, že ani jedna z nás nebyla nijak zapletená do jeho organizace, tudíž jsme si ho mohly užít opravdu v klidu, jakožto pěkné zakončení prvního slavnostního dne. I to se vydařilo a tak v sobotu ráno dorazili skoro všichni na přehlídku s kocovinou :D
Jak je tedy zřejmé, sobota neodstartovala zrovna dobrým způsobem. Tuto skutečnost podpořila taktéž nemilá před-přehlídková nehoda, kdy se kamarádce roztrhly její zamilované (a samozřejmě dobové) šaty. Únava a stres na nás dopadly poněkud víc než v pátek. I přesto se v dopoledních hodinách konala další přehlídka, tentokrát s názvem "Být šik!", která měla pomoci dámám i pánům při výběru dobových oděvů z období 20., 30. i 40. let. Tentokrát jsem se na "prknech slávy" ocitla již i já, předvádějíc své čtyřicátkové večerní šaty. Věřím tomu, že i zde jsme zaznamenali jistý úspěch. Kritickými se pro nás však staly hodiny odpolední, kdy jsme s kamarádkou obě dvě zažily totální úpadek smyslů a musely jsme se proto rychle vypravit do svých domovů, abychom někde neusnuly ve stoje. Podvečerní a večerní část soboty bych označila za značně vydařenější, jelikož jsme se vydaly na náměstí na různorodé akce a náramně jsme si užívaly to, že si nás každý druhý chtěl fotit. Takovou dobrou hodinku, hodinku a půl, jsme prakticky nedělaly nic jiného, než že jsme pochodovaly po náměstí sem a tam a velmi ochotně jsme pózovaly především pánům, kteří by se skoro přetrhli, jen aby s námi měli fotku. Inu trochu toho zdravého ega nikdy neškodí :D Avšak poté co se setmělo už prakticky všichni věnovali pozornost hlavní hvězdě večera, kterou se stal Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.
Raději jsme oželely noční program soboty, jen abychom v neděli v čas vstaly a dostaly se na konvoj. Ano, Convoy of Liberty jest alespoň u nás každoročním a důstojným vyvrcholením slavnostního veselí. Samozřejmě jsem byla dopředu domluvená se "svými" vojáky, kteří milerádi přislíbili, že vezmou mě i kamarádku. Po troše organizačních obtíží jsme nakonec byly naloženy na korbu spolu s dalšími několika dobovými dámami a to včetně jedné sestřičky a vojandy, takže se dá říci, že jsme poněkud mohly působit jako pojízdný nevěstinec... :D I tak jsme si konvoj užily na plno a každému bych přála zažít tu atmosféru, když vám někdo z davu podá kytičku šeříku. Samozřejmě největší úspěch měli veteráni, kterých letos přijelo na výročí opravdu požehnaně a kteří způsobovali spoustu emocí především u skutečných pamětníků.

Tak takhle jsem si tedy užila Slavnosti Svobody já. A co vy, účastnili jste se také nějakých? Budu ráda, když se zapojíte do diskuze :)


(reklamní fotka pro Vintage Café. S Gambrinusem ... :D)

(postpřehlídková zábava)(mě to fakt baví ... :D)


(reklamní fotka pro pojízdný café stánek)(polní nevěstinec...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marlen Marlen | Web | 8. května 2015 v 11:55 | Reagovat

Vidím, že Vám vyšlo i počasí, vypadáte moc krásně :-) Závidím Vám ty uniformované pány v US uniformách, škoda, že k nám na východ už nedorazili ... 8-)

2 Anny Lunden Anny Lunden | Web | 8. května 2015 v 20:08 | Reagovat

[1]: Děkujeme :)Já jsem fakt ráda, že žiju ve městě, které ještě osvobodila US Army :D

3 Sára Krocan Sára Krocan | Web | 31. května 2015 v 19:10 | Reagovat

Chtěla jsem tam jet, ale nakonec se nepodařilo. Škoda. Jela bych s rodiči, takže dobový obleček by odpadl:D Tak za rok a musím si nechat udělat ten účes! Mě to totiž vůbec nejde...

4 Anny Lunden Anny Lunden | Web | 31. května 2015 v 19:35 | Reagovat

[3]: Rodiče taktéž nejsou nadšenci? Ti mí také ne. Účesy umí holky udělat opravdu nádherné, před přehlídkou vždy češou skoro všechny modelky... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.