Dobové drsňačky

5. června 2015 v 9:52 | Vaše Anny |  Inspirace
Nevím, zda je vhodné toto zařadit do kategorie "Inspirace", ale každý se může inspirovat po svém :D Tento článek bude o trochu jiných dobových ženách. Když si člověk má představit ženu této staré doby, většině se vybaví krásná dokonalá ženuška oděná ve stylu své éry, zkrátka trochu takový andílek. To jistě, pinupky mají být úchvatné, usměvavé a rozkošné, ale pořád jsou to spíš "dívky z plakátu" a na to je třeba myslet. Na pin-up či dříve glamour fotografiích samozřejmě obvykle pózovaly herecké hvězdy, které se musely vžít do všech svých rolí. I přesto mezi nimi najdeme světlé (nebo vlastně spíš temné) výjimky, u nichž tato pravidla neplatí. Namátkou jsem vám vybrala několik dobových dam, které se rozhodně nesnažily být roztomilé. A nebo snažily, avšak výsledek je poněkud bizarní...

Polaire aneb dívka, která stahovala příliš mnoho (1874 - 1939)
Tato francouzská zpěvačka jistě ve své době platila za krásnou a úchvatnou, nicméně z dnešního pohledu ji lze zařadit mezi "drsňačky" už jen kvůli její posedlosti korzetem staženým snad na maximum. Korzety samozřejmě byly vysoce módní záležitostí, ale Polarie dokázala se svými vylisovanými orgány i zpívat...A to svým způbem drsné je. Musím dodat, že při pohledu na její zdeformované tělo jsem ráda, že dále přejdeme již k letům desátým a dvacátým, čili ROURING 20's.
Musidora Vampírka (1889 - 1957)
Opět francouzka, tentokrát herečka, která se proslavila především v němém seriálu Les Vampires. Zde můžete sledovat tedy spíš zajímavé role, než zajímavý život. Když se ale podíváte na filmy ve kterých hrála, jedná se o docela drsné role. A drsné role v desátých letech mohly hrát opravdu jen drsňačky...Asta Nielsen, Patti Smith desátých let (1881 - 1972)
Teď už ale opravdu přecházíme k drsňačkám i v soukromém životě. Asta byla dánská herečka, která se rozhodně vyznačovala svojí nonkomformitou. Narozdíl od ostatních populárních žen své doby brala herectví velmi vážně a přepečlivě se připravovala, dokonce lze vyhledat několik citátů popisující její hluboký vztah k této profesi. Mimo jiné v desátých letech vychovávala svojí nemanželskou dceru sama, protože se jí příčilo pověsit si na krk nějakého chlápka. Zkrátka se lišila a to úplně. To konec konců lze vypozorovat i z fotografií...
Theda Bara, tajemná a němá (1885 - 1955)
Záhadná americká herečka, která začal svoji nedlouhou karieru až na prahu třicítky. Její specialitou byla poněkud nakažlivá dekadence, která dosud neměla takřka obdoby. Na jejím "drsňáctví" přidává i podivná reklama, která kolem této bizarní femme fatale vytvořila auru záhadné orientální princezny. Mimo jiné "Theda Bara" je přesmyčka slov"Arab Death". Mimo jiné, většina filmů s Thedou Barou později shořela...Virgina Hill, milenka podsvětí (1916 - 1966)
V této chvíli jsme již nadobro vzdálení vtipně dekadentní holkám a záhadným hereckým postavičkám. Virgina Hill má své drsňáctví vepsáno úplně někde jinde než v naaranžovaných fotkách. Tato dáma se velmi obdivovala předním americkým bossům a to do takové míry, že jim často nabídla svoje lůžko. Po aférkách s Joe Adonisem a Frankem Costello se však objevila na scéně její osudová "láska" - Ben "Bugsy" Siegel. Tento původem židovský muž, byl jednu dobu number one New Yorské mafie. I přesto byl do jisté míry ovládán (ne)obyčejnou ženou, kterou byla práve Virginia Hill. Chudinka také odnesla to, že byl Bugsy později zastřelen, jelikož se to stalo u ní doma na pohovce. Kvůli tomuto románku byla také několikrát předvedena před soud, avšak nikdy o mafii neprozradila nic, co by justici pomohlo...Assunta Maresca, zkrátka Pupetta (*1935)
Teď už jen krátce, protože téma bude ze stejného prostředí. Ona dívka byla dcerou vysoce postaveného člena Camorry, který jí domluvil sňatek s jiným členém té samé organizace. Assunta byla i v této společnosti opravdu "kus", nejen kvůli svému otci, ale také v devatenácti letech vyhrála soutěž krásy, kde jí právě dali přezdívku Pupetta (panenka). Tito mladí lidé se skutečně vzali, ne z donucení, ale opravdu z lásky a Pupetta zanedlouho otěhotněla. Avšak její manžel měl spor s jiným gangsterem a bohužel ho nevyhrál (byl odstraněn). Mladá žena se projevila jako opravdová dcera Camorristy, navštívila podnik, kde manželovrah zrovna svačil a rozstřílela ho. Zapomněla jsem dodat, že jí doprovazel její mladší bratr (čili měla na starosti dítě) a sama byla v pokročilém stádiu těhotenství...Trest zněl osmnáct let za mřížemi, nakonec si odseděla jen třináct a nadále se podílela na organizaci Camorry. Teď už prý žije v ústraní...Prý.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dasha Marlen Dasha Marlen | Web | 5. června 2015 v 13:09 | Reagovat

Miluji korzety, ale při první fotce se mi udělalo nevolno :D Jinak ta poslední fotka vypadá jako Lída Baarová :-)

2 Anny Lunden Anny Lunden | Web | 5. června 2015 v 13:17 | Reagovat

[1]: Také se mi líbí korzety a postava přesýpacích hodin. Ale popravdě se divím, že se ta paní nepřeklápěla. A nechtěla bych vidět její vnitřní strukturu :D Milenka Goebbelse nebo gangstera, to je skoro jedno :D (není, gangster je lepší)

3 Sára Krocan Sára Krocan | Web | 13. června 2015 v 12:55 | Reagovat

Úžasné! Už jsem se bála, že sem Thedu nedáš:-) Děkuji za nové informace, budu ráda za další podobný článek:-)

4 Anny Lunden Anny Lunden | 13. června 2015 v 13:28 | Reagovat

[3]: Theda je velká oblíbenkyně, tu bych si nedovolila opomenout :)jinak děkuji za pochvalu :-)

5 Troll Troll | 1. listopadu 2018 v 20:46 | Reagovat

Mám sice pár let zpoždění, ale i tak si dovolím poznamenat, že fotka Polaire je upravená. Podíváte-li se na místo, kde by normální člivěk bez korzetu měl hrudník, uvidíte, že šedá barva na pozadí má tvar... inu, normálního hrudníku. Čím to asi bude? Že by byla fotka přemalovaná? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.